Назад

Niezapomniane emocje narciarskie – 7. Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

Niezapomniane emocje narciarskie – 7. Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

W połowie stycznia zainaugurowaliśmy tegoroczny 7. Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. W najbliższą sobotę, 25 stycznia, kolejny raz spotkamy się na zakopiańskiej Harendzie, gdzie i tym razem odbędą się zawody w ramach: Pucharu Zakopanego Amatorów oraz 2. Pucharu Zakopanego dzieci – 43. Szkolnej Ligi Alpejskiej. Na stoku zobaczymy również podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane. Zapraszamy do zapisów oraz uczestnictwa!

W połowie stycznia zainaugurowaliśmy tegoroczny  7. Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. W najbliższą sobotę, 25 stycznia, kolejny raz spotkamy się na zakopiańskiej Harendzie, gdzie i tym razem odbędą się zawody w ramach: Pucharu Zakopanego Amatorów oraz  2. Pucharu Zakopanego dzieci – 43. Szkolnej Ligi Alpejskiej. Na stoku zobaczymy również podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane. Zapraszamy do zapisów oraz uczestnictwa!

Tym razem na Harendzie zawodnicy będą zmagać się w slalomie. Podobnie jak w poprzedniej edycji, uczestnicy będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych.

Do czwartku trwają zapisy online! Zapraszamy też wszystkich zainteresowanych do zgłoszeń bezpośrednio przed sobotnimi zawodami - Biura Zawodów czynne już od godziny 7:00.

Przypominamy, że pula nagród tegorocznego Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim to ponad 32 tysiące złotych! 

Wspaniała atmosfera i niezapomniana przygoda na tle największych stoków Podhala,
czekają na każdego, kto zgłosi chęć uczestnictwa.  Na miejscu nie zabraknie Programu Pierwszego Polskiego Radia, które będzie na bieżąco relacjonować rozgrywki zawodników.
 

Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej amatorów białego szaleństwa. Ciekawa formuła zawodów pozwala uczestnikom rywalizować w różnych kategoriach wiekowych. Na starcie można spotkać już 7 - latków, a także uczestników w zaawansowanym wieku, z ogromnym doświadczeniem i wieloma startami.

Po sobotnim konkursie, Puchar Zakopanego przeniesie się 8 lutego na Kasprowy Wierch. Zakończenie zawodów oraz rozdanie nagród nastąpi 22 lutego na Polanie Szymoszkowej, gdzie zostaną rozegrane ostanie zawody Pucharu.

Harmonogram II edycji 7. Pucharu Zakopanego dostępny jest tutaj.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury. Imprezę współorganizują: Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa oraz MOSiR Zakopane.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Sponsorem strategicznym jest Medical Clinic. Partnerem sezonu zimowego w Zakopanem zostało Polskie Radio Program Pierwszy.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: TVP 3, TVP 3 Kraków, Polska Press Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, Magazyn Semestr, Głos24, goral.info, malopolskaonline.pl, narty.pl, narty.malopolskaonline.pl, podhale24.pl, podhale-sport.pl, sportowepodhale.pl, TV Podhale, TV Tygodnik Podhalański, watra.pl oraz Przegląd Sportowy. 

Partnerami Pucharu Zakopanego zostali: Malczewski Sport i Firma Vola oraz Społem Zakopane.

(MP)

Multimedia

Воспроизвести Воспроизвести