Indietro

Spacerem po Zakopanem – Szlakiem Literatów i Muzyków”

Spacerem po Zakopanem – Szlakiem Literatów i Muzyków”

spacerempozakopanem-1.jpg
Od pewnego czasu mieszkańcy i turyści mogą dostrzec w przestrzeni miasta charakterystyczne ławeczki multimedialne, służące nie tylko relaksowi. Ławeczki stanowią również interesującą rozrywkę, połączoną z historyczną edukacją. Układ tych unikalnych obiektów tworzy szlak spacerowy, łączący ciekawe i ważne miejsca Zakopanego, które warto poznać bliżej. Spacerownik dostępny jest na stronie zakopane.pl, zupełnie za darmo, zarówno w wersji cyfrowej, jak i w formie audiobooka.

Podróżując tym kulturalnym szlakiem, poznamy Zakopane i zakopiańskie koleje losu takich postaci jak: Jan Kasprowicz, Bartłomiej Obrochta (Bartuś), Mieczysław Karłowicz, Jan Izydor Sztaudynger, Kornel Makuszyński, Wacław Geiger, Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy) czy Karol Szymanowski. Wszyscy Oni wzbogacali życie kulturalne Zakopanego, tworząc jego wyjątkowy koloryt. Są to artyści – literaci i muzycy, dzięki którym Zakopane stało się miejscem, gdzie nadal z przyjemnością zaglądają kolejne pokolenia osób wrażliwych na piękno.

Przewodnik dostępny jest nie tylko w wydaniu papierowym, możemy się z nim zapoznać również w formie e-booka, a także pobrać w formie audio, w której lektor przyjemnym głosem oprowadza słuchacza po trasach spacerowych.

Audiobook dostępny jest również w serwisie Storytel.

Przewodnik dostępny na stronie www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/turystyka/spacerem-po-zakopanem/spacerownik.

Multimedia