Atrás

Wystawa Góry - Morze - Morze - Góry - przedłużona

Wystawa Góry - Morze - Morze - Góry - przedłużona

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem oraz liczną frekwencją wystawa "Góry-Morze-Morze-Góry" prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem została przedłużona do 22 września 2019.

Na wystawie prezentowane są prace artystów-mężczyzn ze środowiska trójmiejskiego i zakopiańskiego. 

Góry: Jerzy Jędrysiak, Stanisław Kośmiński, Marcin Rząsa, Bogusław Tober 
Morze: Mariusz Burdek, Sławomir Lipnicki, Tomasz Skórka, Dariusz Syrkowski, Marek Targoński 

Zawarta w tytule wystawy filozoficzna zbieżność przeciwieństw jest świadomą próbą artystycznego przedstawienia równoczesności przeciwnych zdarzeń, postaw i tendencji estetycznych. „Morze i góry” – dwa bieguny, dwa synonimy skrajności pojęć, dwa odrębne środowiska artystyczne, dwie odrębne linie zamykające lub otwierające horyzonty. Dychotomia, która w wymiarze estetycznym nie ogranicza, a inspiruje i rozwija. 
To już druga edycja autorskiego projektu Góry-Morze-Morze-Góry, tym razem w zestawieniu twórczości artystów-mężczyzn ze środowiska trójmiejskiego i zakopiańskiego. Kryterium doboru stanowi jedynie wartość artystyczna, która nie jest zdeterminowana płcią, ani obowiązującymi trendami. Mam nadzieję, że tytułowa „wspólnota przeciwieństw” stanie się dzięki tej prezentacji niezwykle cenną i inspirującą wspólnotą wrażliwości.

Organizator: Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem

Serdecznie zapraszamy!

MP

Multimedia

Reproducir Reproducir