Atrás

Powitaj z nami lato w Zakopanem

Powitaj z nami lato w Zakopanem

Otwieramy sezon letni. Na turystów czeka moc wrażeń i atrakcji zarówno na szlakach jak i w mieście. Zapraszamy!
Otwieramy sezon letni. Na turystów czeka moc wrażeń i atrakcji zarówno na szlakach jak i w mieście. Zapraszamy!

Szanowni Państwo!

    Czerwiec jest miesiącem szczególnym dla Zakopanego. Nieprzerwanie od 2002 roku na początku czerwca uroczyście obchodzimy Dni Miasta, nawiązując do pamiętnej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w 1997 roku pod Giewontem.

    Tegoroczne, 16. Dni Zakopanego, nawiązują również do Jubileuszu 130-lecia Muzeum Tatrzańskiego i 100-lecia Związku Podhalan, które przypadają w tym roku.

    Szczegółowy program znajdziecie Państwo w Informatorze, my pozwalamy sobie szczególnie zarekomendować kilka wydarzeń.

    Niezwykłą popularnością, nie tylko wśród zawodników, ale także kibiców, cieszy się Weekend Biegowy z Sokołem, podczas którego można spróbować swych sił aż w trzech biegach: Biegu Sokoła, Wysokogórskim Biegu im. dh. Franciszka Marduły i Biegu im. Wł. hr. Zamoyskiego. Wszystkie odbywają się w jedynej w swoim rodzaju scenerii tatrzańskiej przyrody.

    Dla najmłodszych mieszkańców i turystów, oczywiście wraz z rodzinami, przygotowaliśmy wyjątkowy Dzień Dziecka na Dolnej Równi Krupowej, który w tym roku odbędzie się pod znakiem tradycji, folkloru i historii Podhala. Uczestnicy będą mieli możliwość poznać tradycje góralskie, przekonać się, jak dawniej bawiły się dzieci, wziąć udział w konkurencjach sportowych ze wspaniałymi nagrodami. My z naszymi dziećmi i wnukami także wybieramy się na Rówień Krupową.

    Czerwiec to także intensywny okres przygotowań do sezonu letniego, który zainaugurujemy Koncertem Lata z Radiem w sobotę, 29 czerwca, na Dolnej Równi Krupowej. Jak przystało na Zakopane nie zabraknie gwiazd polskiej sceny. Zapewniamy, że początek lata będzie gorący!

    Serdecznie zapraszamy do Zakopanego i życzymy Państwu udanego wypoczynku.

Leszek Dorula

Burmistrz Miasta Zakopane

Multimedia

Reproducir Reproducir