Back

Papierowy Świat – warsztaty dla dzieci w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

Papierowy Świat – warsztaty dla dzieci w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zapraszają na cykl warsztatów, wykładów oraz spotkań z artystami pod nazwą „Bazar Sztuki” w odniesieniu do budynku Bazaru Polskiego, w którym znajduje się Miejska Galeria Sztuki.

Bazar Polski został wzniesiony staraniem założonej przez Władysława hr. Zamoyskiego Fundacji Kórnickiej. Sala ekspozycyjna stała się centrum artystycznym, w którym swoje prace prezentowali m.in. Władysław Skoczylas, Wojciech Brzega, Eugeniusz Skotnicki, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Teodor Axentowicz, Xawery Dunikowski, Julian Fałat, Vlastimil Hoffman, Rafał Malczewski, bracia Pronaszkowie, August Zamoyski.

Już w lutym, w ramach cyklu „Bazar Sztuki” zapraszamy dzieci (7-12 lat) do Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego do wzięcia udziału w warsztatach Papierowy Świat w związku z wystawą Katarzyny Józefowicz „Bez Końca”. Spotkanie rozpocznie się od krótkiego zwiedzania ekspozycji. Następnie uczestnicy samodzielnie wykonają prace z papieru.

3.02.2020 (poniedziałek), godz. 12:00
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem
ul. Krupówki 41
Prowadzenie: Lidia Rosińska-Podleśny, Anna Hebda, Justyna Wieczorek
Obowiązują wcześniejsze zapisy: mgs@galeria.zakopane.pl lub 18 20 127 92.
Ilość miejsc jest ograniczona. Wstęp bezpłatny.

https://www.facebook.com/events/185903505823441/

Multimedia

Play Play