Back

Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów

Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów

Od poniedziałku 4 maja, zgodnie z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, Tatrzański Park Narodowy został ponownie udostępniony dla ruchu turystycznego.

Apelujemy o stosowanie się do zaleceń TPN związanych z epidemią:

  • Rekomendujemy zakup biletów drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową TPN oraz aplikacje SkyCash, mPay.
  • Wprawdzie w lasach nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust, ale warto je zasłonić, kiedy widzimy, że wokół jest dużo ludzi. Twarz należy zasłaniać na parkingach i w punktach poboru opłat za wstęp. 
  • Należy zachowywać dystans od innych turystów i unikać miejsc koncentracji ludzi na szlaku i w miejscach odpoczynku.
  • Na szlakach, na których dochodzi do największej koncentracji turystów, będą obowiązywały limity wejść – szczegóły poznamy wkrótce.
  • Zachęcamy do zabierania własnego prowiantu, na razie większość punktów gastronomicznych jest zamknięta.
  • Infrastruktura w Parku nie jest dezynfekowana, warto o tym pamiętać i unikać dotykania barierek, ławek, stołów bez zabezpieczenia w postaci rękawiczek. 

Dodatkowe informacje dla turystów na stronie http://www.tpn.pl

UWAGA! Znamy dzienny limit wejść na drodze do Morskiego Oka - 2 500 osób. W chwili obecnej nie kursują fasiągi konne.

Jest to równoznaczne z pojawieniem się większej liczby samochodów w tym rejonie. W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem informuje, iż na drodze od Wierch Porońca do Łysej Polany nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Na tym odcinku drogi pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet, jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela. Mandat to tylko początek ( 100 zł i 1 pkt karny ). 400 zł za odholowanie auta do 3.5 t i opłata za parking ( 30 zł/doba ). Jak widać koszty stają się już odczuwalne. Apelujemy, zatem do kierowców, aby parkowali w wyznaczonych do tego miejscach ostrzega oficer prasowy KPP Zakopane asp.szt. Roman Wieczorek.

Multimedia

Play Play